איך משפיע שיער בריא ומטופח על פעילות מוח תקינה

נאמין או לא, הטיפוח של השיער עשוי להשפיע על התפקוד הקוגניטיבי שלנו ועל הפעילות המוחית, על יכולת הריכוז והקשב ועוד. אם חשבתם ששיער מטופח הוא עניין של נראות חיצונית בלבד, אנחנו נשמח להראות לכם שזה לא בדיוק כך. הצטרפו ל-2-3 דקות של קריאה מועילה לריכוז ולפעילות המוחית.

אם אתם מתקשים להתרכז בקריאה, בעבודה או בכל מקום אחר, תאמינו או לא, ייתכן שהמקור לקשיים שלכם הוא בטיפוח השיער. בואו ניקח דוגמה אחת של בן אדם אשר דואג לטפח את הקרקפת והשיער. מצד שני, ניקח דוגמה של אדם אשר מזניח את טיפוח שיערו וקרקפתו. הראשון, זה שאינו מקפיד על טיפוח שיער, עשוי לסבול מגירודים וקילופים של עור הקרקפת, בעוד שהשני לא יסבול מכך (זה שמטפח את שיערו והקרקפת שלו). למי מבין 2 אלו יהיה קל יותר להתרכז, באופן כללי?

הקשר בין שיער בריא ומטופח לבין פעילות קוגניטיבית

פעילות קוגניטיבית מתרחשת כל הזמן ובכל עת. כשאנחנו בונים ויוצרים, מבשלים או חושבים, מציירים או מנגנים בגיטרה, ממש נון סטופ. אם השיער שלנו בריא ומטופח, זה אומר שאנחנו פחות עתידים לסבול מכל מיני גירודים ובעיות שנלוות לקרקפת מוזנחת. לפי מחקרים שבוצעו בעת שפיתחו את שיטת נוירופידבק של NASA, הקוגניציה היא משאב שיש להשתמש בו בחוכמה. כשאנחנו עסוקים בהיגיינה ירודה, וזה גובה מאיתנו מחיר של ריכוז וקשב, זה לא מועיל בד"כ.

כשאנחנו נהנים משיער בריא ומטופח, קל לנו יותר להתרכז במטלות שבהן אנחנו מושקעים. כשהשיער אינו מטופח, הריכוז יכול בקלות ללכת לאיבוד. אנחנו נהיה עסוקים בגירודים, בתחושת בעירה בקרקפת, נהיה עסוקים בעור הקרקפת שמתקלף ועוד. בקיצור, נהיה עסוקים בכל מה שלא צריך ובכל מה שגובה מאיתנו זמן יקר ומשאבי-ריכוז ופוקוס. למעשה, בואו ניקח את שלב אחד קדימה, להיגיינה כללית.

כיצד היגיינה כללית תשפיע על פעילות מוחית תקינה?

אם שיער בריא ישפיע לחיוב על יכולות הריכוז שלנו, הרי שהיגיינה כללית תטיב עמנו אפילו עוד יותר. תקפידו להתקלח פעמיים ביום, להקפיד על היגיינת פה ולסת והיגיינה כללית. ככל שתהיו פחות עסוקים בבעיות בריאותיות שונות, ככה תוכלו לנתב ולמקד את האנרגיה שלכם לפעילות תועלתנית.

בסופו של דבר, ההיגיינה הכללית שלנו קשורה באופן ישיר ליכולת שלנו להתרכז ולשמור על פוקוס. כשאנחנו מתוחזקים גופנית ובעלי היגיינה נאותה, מחקרי נוירופידבק מראים שאנחנו יכולים להתרכז טוב יותר. וכשיכולת הריכוז משתפרת, כך גם הביצועים שלנו.

כיצד אפשר לשפר את יכולות הריכוז והמיקוד שלנו?

אם אתם מעוניינים לעבוד על בעיות של קשב וריכוז, חרדות ועוד, אתם מוזמנים להכיר שיטה שנקראת נוירופידבק שפותחה על ידי NASA האמריקאיים. תוכלו לבקר באתר האינטרנט של א"מ הדרך בכדי לקבל פרטים נוספים הנוגעים לשיטה זו.

תמונות של לפני-אחרי

תוכל לראות כעת תמונות של 'לפני-אחרי' מיד לאחר שתמלא את הפרטים בטופס המצורף. תוכל לקבל הודעה אוטומטית אל הטלפון הנייד או לאימייל.