Skip to content

שיתוף:

כל מה שצריך לדעת על השתלות שיער

השתלת שיער

השתלת שיער היא למעשה הפיתרון הקבוע היחידי לאובדן שיער. הליך השתלת השיער הוא הליך מיקרו-כירורגי המתבצע במסגרת ניתוחית בבית חולים, אך המושג ‘מיקרו-כירורגי’ מרמז כי הליך השתלת שיער מבוצע תוך התערבות כירורגית מינימלית בשונה מניתוחים מסורתיים.

השתלת שיער מיועדת עבור אנשים הסובלים מהתקרחות המכונה גם בשם ‘אלופסיה אנדרוגנטית’ (התקרחות תורשתית) ואנשים הסובלים מצלקות, אובדן שיער בשל סוגים שונים של מחלות שיער, נשים וגברים.

שיטה להקלה מוחלטת על הכאב בהשתלת שיער

הודות לשימוש בחומר טשטוש, לא תרגישו כאב במהלך הטיפול. הטשטוש ניתן תחת פיקוח ישיר של רופא מרדים. בנוסף ניתנת הרדמה מקומית. למרות שהשתלות שיער נחשבות בדרך כלל כהליכים נטולי כאבים, ההרדמה המקומית עוזרת למטופלים הסובלים מפוביה (פחד) ממחטים. כך שכל מטופל יכול להרגיש בנוח ולהיות רגוע במהלך ההליך. רמת הכאב שהייתה נמוכה ביותר, הפכה קלה אפילו יותר.

מהו חומר הטשטוש?

חומר הטשטוש מייצר מצב של רגיעה או תנומה תחת מתן תרופות הרגעה מבוקרות. פיקוח על עומק ההרגעה עם סוגי התרופות המשמשות והכמות שניתנת, מותאמים במיוחד לכל מטופל.

האם עלי לקבל את חומר הטשטוש?

חומר הטשטוש בכללות משמש להרגעה יעילה ובטוחה גם לילדים צעירים. כפי שהזכרנו קודם, היא מבטיחה למטופל הליך השתלה עם עד אפס כאבים.

הליך השתלת שיער בשיטת FUE

השתלות שיער שנערכו בטכניקת FUT בשנות התשעים, הוחלפה בשיטת FUE אשר פותחה בראשית שנות האלפיים והוצגה בשנת 2005. למרות שהטכניקה הייתה בפיתוח מתמשך עם עידון נוסף, בסיסי העקרונות של FUE נותרו זהים. הטכניקה נחשבה כ”סטנדרט הזהב” של ניתוחי השתלת שיער.

כיום ניתן לספק לאנשים שחווים נשירת שיער, שיער טבעי למראה בעזרת הטכניקה המודרנית והעדכנית ביותר FUE, תקן הזהב לשיקום ושחזור השיער.

ההבדל העיקרי בשימוש בטכניקת FUE להשתלת שיער הוא בכך שהיא לא משאירה צלקות נראות לעין וזמן ההחלמה שלה קצר יותר. הצלחת ההשתלות גדלה גם כתוצאה מההתקדמות במכשירים רפואיים בהם נעשה שימוש הניתן לבצע את טכניקת ה- FUE עם מגוון כלים שונים. כתוצאה מכך הטכניקה ידועה בכמה שמות שונים.

טכניקות השתלת שיער

  • FUE קלאסי (באמצעות מנועי מיקרו)
  • רובוטי FUE
  • טכניקת DHI (FUE מבוצעת עם עט המשתל צ’וי)
  • ספיר FUE (FUE מבוצע עם להבי ספיר)

לדוגמה, השתלת שיער FUE המתבצעת עם להבי ספיר, שהוצגה לאחרונה, מספקת תוצאות מוצלחות יותר. בדרך כלל הסיבה לכך היא שהחתכים שנוצרו באמצעות להבים המיוצרים מקריסטלים ספירים חלקים, נרפאים מהר יותר ומשאיר צלקת שבקושי נראית לעין.

לגברים המתכננים לעבור השתלת שיער, שיער גוף נחשב כמקור שלישי לאזור תורם (אחורי הראש והזקן הם שני המקורות הראשונים).
אם הזקיקים שחולצו מאחורי הראש ומאזור הזקן עדיין אינם מספיקים לכיסוי, בין היתר, שיער חזה יכול להיחשב כמקור חלופי טוב לזקיקי שיער בהשתלת שיער. ישנן שתי סיבות בסיסיות לכך ששיער גוף נחשב כמקור התורם השלישי ביותר להשתלת שיער. הסיבה הראשונה היא: שתלי שיער בגוף, במיוחד שיער בחזה, בעלי מבנה דומה לזה של שתלי זקן, הם עבים ומכילים שערה אחת או שתיים. באשר לסיבה השנייה; מכיוון ששלב צמיחת השיער (האנאגן) של שיער הגוף הרבה יותר קצר,שיער הגוף הולך וגדל. נאמר כאמור, כי לא ניתן להשתמש בהשתלות שיער המתקבלות מהחזה בשימור שיער קדמי. חשוב לזכור כי ההחלטה על אזורי התרומה, כמות הזקיקים וחלוקתם הינה החלטה מקצועית ששמורה לצוות הרפואי של ד”ר סרקן בלבד  ותעשה לפי שיקול דעתם הבלעדית.

מטופלים השיגו תוצאות טבעיות, מוצלחות ומספקות עם השתלת שיער שבוצעה במרפאת ד”ר סרקן אייגין. אם אתה שוקל לעבור השתלת שיער או מעוניין לקבל מידע נוסף על השתלת שיער, אל תהסס ליצור עמנו קשר.

תהליך השתלת שיער

כל טכניקה המשמשת להשתלת שיער חולקת את אותם עקרונות בסיסיים:

חילוץ זקיקי שיער

הבטחת הצלחה אסתטית משמעותית בתהליך איסוף זקיקי השיער נובעת מההיבט הייחודי של טכניקת ה- FUE. החידוש הזה הוא שהפך את FUE לפופולארית והעדיפה על פני FUT; טכניקת FUT כוללת הסרת רצועה קטנה של רקמות מגב הראש והוצאת יחידות הזקיקים הבודדות מרצועה זו ורק ממנה, ואילו ב- FUE, כל יחידת זקיק נלקחת באופן ישיר מהקרקפת דרך חתכים מעגליים קטנים. בדרך זו, הסיכון לפציעה מבוטל ובגלל שהאיזור תרומה גדל – גדלים איתו מספר הזקיקים בהתאם למצבו של איזור התרומה שלך.

הכנת האזור המושתל

בטכניקת ה- FUE הקלאסית התעלות נוצרות על ידי שימוש בלהב “ספיר” ובעזרתם החתכים מדוייקים ונוצרים בהתאם למספר הזקיקים שהוחלט להוציא.
כמו כן, ההוצאה מתרחשת בכיוון הטבעי של צמיחת השיער מה שמאפשר לזקיקים לצמוח בכיוון הטבעי שלהם.

פתיחת התעלות באזור ההשתלה, תהיה במקביל לשיער הקיים מבחינת זווית וכיוון השיער. 

השתלת זקיקי שיער

השלב האחרון, שהוא השתלת זקיקי השיער יתבצע בזה אחר זה בזווית של 45 מעלות* ובתוך בתוך התעלות שנוצרו קודם לכן.

7 שלבים בתהליך השתלת שיער

1. הכנה:התחלת ההשתלה שבה איזורי התרומה יחוטאו, ינתן טשטוש ולאחריו תינתן הרדמה מקומית.

2. חילוץ זקיקי שיער:תהליך חילוץ הזקיקים מאזור התורם של המטופל.

3. התייעצות ואבחון: השלב שבו משרטטים את קו השיער בחדר הניתוח ע”י הצוות המטפל ובהתאם לפגישת הייעוץ שהתקיימה קודם לכן.

4. יצירת תעלות באזור הנתרם:זהו התהליך של יצירת אזורי ההשתלה על ידי פתיחת תעלות.

5. השתלה: החדרת שתלים באזורי ההשתלה לכיוון השיער.

6. תהליכים לאחר ההשתלה: שלב זה משלב תהליכי זירוז של החלמת הפצעים לאזור המושתל וטיפול בלייזר קר כדי להאיץ את תהליך הריפוי של אזורי ההשתלה והתרומה.

7. טיפול לאחר ההשתלה: שטיפת שיער: זהו תהליך השטיפה אשר אמור להתבצע במשך 15 יום. גם האזור התורם וגם האזור המושתל יהיו רגישים בתקופה זו, ולכן חשוב לבצע את תהליך השטיפה בזהירות יתרה.

 טיפול בלייזר קר לאחר השתלת שיער

טיפול בלייזר קר בעוצמה נמוכה, היא יישום של טיפול בלייזר ברמה נמוכה הידוע גם כ’לייזר קר’ .
המטרה העיקרית של הטיפול היא להאיץ את זמן הריפוי, לסייע בהפחתת תופעות לוואי כמו אדמומיות, נפיחות וכאבים באזור הניתוח ולקדם את צמיחת השיער המהירה ביותר האפשרית. מכיוון שלייזר זה המתבצע לאחר ביצוע השתלת שיער מאפשר לחדור ללא חום לאיזורים שעברו השתלה, אין לו תופעות לוואי כגון תחושת צריבה.

אצל אנשים שעברו השתלת שיער, טיפול שיער בלייזר קר מסייע בהפחתת זמן ההחלמה ומספק גם בקרת כאב טובה, הקשורה לריפוי פצעים טוב יותר.

לטיפול במצבי נשירת שיער אנו משתמשים במכשיר לייזר שונה ברמה נמוכה. כאשר הוא מוקרן על הקרקפת פעמיים בשבוע במשך 20 דקות, בעיקר ההתקדמות של נשירת השיער נפסקת ועם שימוש ארוך טווח נמצא כי היא משפיעה באופן מקדם על צמיחת השיער. לאחר הגעת רמת שיפור מסוימת, ניתן לקיים את השיפורים המתקבלים על ידי הקטנה לסשן אחד המתבצע בשבוע.

במרפאת ד”ר סרקן אייגין אנו מיישמים טיפול בלייזר קר בעוצמה נמוכה כי הוא טיפול מוכח ויעיל מבחינה קלינית לגברים ונשים הסובלים מדפוס תורשתי קל עד בינוני של אובדן שיער.
טיפול בשיער בלייזר מגביר את הייצור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מה שמביא לשחרור תחמוצת החנקן. שמוביל  לצמיחת שיער משופרת.

בנוסף, מחקרים מראים כי טיפול בלייזר קר הצליח להפחית רמות DHT ברקמת הקרקפת, מה שעשוי לעזור להאט או אפילו לעצור נשירת שיער ולשפר את צמיחת השיער על ידי הגברת זרימת הדם לזקיקי השיער וגם לקרקפת שמסביב. באמצעות טיפול זה ניתן להפוך את דילול השיער ולעורר את מחזור הצמיחה הטבעי של השיער.
התוצאה היא עלייה בנפח השיער ושיפור בריאות השיער.

טיפול בשיער בלייזר קר בעוצמה נמוכה הוא טיפול שאושר על ידי ה- FDA.

השתלת שיער במרפאת ד”ר סרקן אייגין

מרפאת ד”ר סרקן אייגין היא מרפאת השתלות שיער ידועה בטורקיה המבצעת נהלי השתלת שיער ומציעה טיפולי נשירת שיער לחולים מכל רחבי העולם.

במשך 26 שנה, ד”ר סרקן אייגין וצוות המרפאה שלו מבצעים השתלות שיער ומציעים טיפולים נוגדי נשירת שיער. התכונות הבולטות של הרופא כמו גם של המרפאה היא לשמור על הרמה הגבוהה של התמחות ומומחיות בתחום שיקום שיער, השתתפות בכנסים בינלאומיים הן כמרצה וכמשתתף ובביצוע נהלים להשתלת שיער עבור אנשים שמגיעים ממעל ל -140 מדינות שונות.

מהן נקודות המפתח להצלחה של השתלת שיער?

אנו מאמינים כי הגורמים החשובים ביותר להצלחה הם: ניסיון, מקצועיות, אומנות והבנת המטופל.

ניסיון

לד”ר סרקן אייגין יש נסיון של 24 שנה בהשתלות שיער מה שמעניק לו ולצוותים המקצועים שמלווים אותו שנים רבות את הנסיון המירבי להבין מה צריכים המטופלים שלנו.

מקצועיות

ניתוחי השתלת שיער חייבים להתבצע רק על ידי רופאים מומחים. אנשים עשויים להיות במצבים בריאותיים שונים ומצבי אובדן שיער שונים; רופא מומחה יכול למצוא את האבחנה הנכונה. רופא עור יכול לקבוע את מידת התאמת המטופל להשתלה, תוך התחשבות במצבי אובדן השיער השונים שלהם ולספק להם את כל ההוראות המפורטות על מה יש לעשות או להימנע לפני ההשתלה, במהלך ואחרי ההשתלה. מומחה יטפל בבריאות החולים שלהם, לא רק בתוצאה הסופית של הליך השתלת השיער שלהם.

אומנות

לקבלת תוצאת השתלת שיער מוצלחת וטבעית, עיצוב קו השיער צריך להיות טבעי ותואם את צורת הפנים והמראה של המטופל.זה דורש ניסיון מקצועי רב והבנה אסתטית, במקרים רבים דעתו המקצועית של הרופא המטפל תעלה על בקשת המטופל וזאת בהתאם לנסיון המקצועי של הרופא והבנתו הרחבה בהשתלות שיער.

הבנת המטופל

נקודת המוצא של ההשתלה היא האבחון הרפואי. בשלב זה, חשוב להבין את המטופל על מנת לבצע השתלה בהתאם לצרכים ולפתח תוכנית השתלה טובה. במרפאת ד”ר סרקן אייגין אנו פועלים תמיד בהתאם לעקרונות אלה.

מקורות נוספים המגדילים את ההצלחה של השתלת שיער

עבור אנשים הסובלים מאובדן שיער, על המטופל במקרי הצורך לעבור שתי השתלות תוך שימוש באיזורי תרומה משניים.

שתי סיבות עיקריות:
1. כיוון שהעור שלנו אלסטי, עלינו לחלוץ את הזקיקים באופן שלא יגרום נזק לאיזור התרומה ולשם כך צריך לאפשר לעור להחלים כדי להוציא ממנו זקיקים נוספים.
2. מקורות שיער מרובים עשויים להיות נחוצים להשתלת שיער כדי שהאיזור המושתל יראה טוב יותר אחרי ההשתלה. כך למשל אם השיער התורם שקיים בחלק האחורי של הראש אינו מספיק בכדי לכסות את כל אזורי ההתקרחות, הסיכוי להשתלת שיער מוצלחת קטן.

אזור הזקן להשתלת שיער

השתלת שיער באמצעות זקיקי שיער מאזור הזקן, מתבצעת לרוב במקרים בהם המטופל מספק אזור תורמה מוגבל באזור האחורי של הראש וכאשר האזורים הקירחים רחבים מכדי לכסות אותם. זקיקי שיער מאזור הזקן נשארים בשלב הצמיחה של השיער (אנאגן) למשך תקופות ארוכות ולאחר אזור האחורי של הראש, הם מקור התורם אלטרנטיבי להשתלת שיער. זקיקי שיער מאזור הזקן ידועים כמעבים יותר מאשר הזקיקים בחלקו האחורי של הראש. מסיבה זו, לספק נפח טוב יותר באזור המושתל, שתלי שיער המופקים מהזקן מושתלים באזור העליון והכיפה. חשוב לזכור כי כמות הזקיקים וחלוקתם הם באחריות הבלעדית של הצוות הרפואי של המרפאה.

שיער גוף להשתלת שיער

עבור גברים המתכננים לעבור השתלת שיער, שיער גוף נחשב כמקור שלישי לאזור תרומה. אם זקיקי שיער שחולצו מאחורי הראש, ובנוסף אזור הזקן עדיין לא מספיק לכיסוי, בין אפשרויות אחרות , שיער מאזור החזה יכול להיחשב כמקור חלופי טוב לזקיקי שיער בהשתלת שיער. ישנן שתי סיבות בסיסיות לכך ששיער גוף נחשב כמקור התורם השלישי להשתלת שיער:
1. שתלי שיער גוף, במיוחד שיער בחזה, בעלי מבנה דומה לזה של שתלי זקן; הם עבים ומכילים שערה אחת או שתיים. באשר לסיבה השנייה; מכיוון שהשלב של צמיחת השיער (האנאגן) של שיער הגוף הרבה יותר קצר; שיער גוף הולך וגדל. למרות זאת, לא ניתן להשתמש בהשתלות שיער המתקבלות מהחזה להשתלת שיער קדמי.
גם כאן חשוב לזכור כי כמות הזקיקים וחלוקתם הם באחריות הבלעדית של הצוות הרפואי של המרפאה.

אלפי מטופלים מרוצים השיגו תוצאות טבעיות, מוצלחות ומספקות עם השתלת שיער שבוצעה במרפאת ד”ר סרקן אייגין.
אם אתה שוקל לעבור השתלת שיער או לקבל מידע נוסף, צור איתנו קשר.

1. חילוץ זקיקי שיער

– FUT: חילוץ נעשה על ידי כריתה של רצועת עור הנושאת שיער

– FUE: הסרה בנפרד של כל יחידה זקיק שיער

2. יצירת תעלות

3. השתלת זקיקי שיער

אנשים בגילאי 20 עד 60 יכולים לעבור ניתוח להשתלת שיער.

המטופל שיעבור השתלת שיער יידרש רק לשלושה ימים לצורך הכנה לפני ההשתלה ולהתאוששות.

למרות שמשך ההשתלה משתנה בהתאם למספר הזקיקים שיושתלו, הוא נמשך בדרך כלל בין -5 עד 7 שעות.

ההשתלה מתבצעת בבית חולים בעל סטנדרטים בינלאומיים מחמירים.

הליך השתלת שיער מתבצע על ידי רופא ולפחות 3 טכנאים רפואיים.

הצמיחה מתרחשת בין 6 עד 20 חודשים. החל מהיום שלאחר ההשתלה, המטופל יכול לצפות לראות צמיחת שיער עד החודש ה -20.

השתלת שיער הינה הפתרון הטבעי ביותר לאובדן שיער.

זוהי טכניקה נוחה אשר נועדה להבטיח למטופלים כמה שפחות אי נוחות, ולא להישאר צלקות שבקושי נראות לעין לאחר ההליך.

טכניקות השתלת שיער בשיטת FUE ו-DHI מציעים למטופלים זמני התאוששות מהירים יותר; הם יכולים לחזור בנוחות לשגרה היומית ומסוגלים לנסוע יום לאחר ההליך חזרה הביתה.

עם תוכנית השתלה נכונה, לא ייגרם נזק לאזור התורם וגם לאחר מספר השתלות, זה לא ישפיע על הנראות.

תוצאות השתלות שיער

זאת מהסיבה כי אין כמו מראה עיינים על מנת להבין איך תראה ההשתלה לאחר הטיפול.

הליך השתלת שיער כרוך במספר שלבים, ויש לבצע התאמה מקצועית על מנת להתאים את שיטת הטיפול הטובה ביותר טרם ההחלטה לגשת להליך הכירורגי של השתלת שיער. בנוסף, כדאי ומומלץ לבצע את השתלות השיער אך ורק במרפאות עם אנשי מקצוע מומחים בעלי ניסיון רב שנים כדי להגיע לתוצאות מקסימליות של השתלות שיער.

חשוב להבין כי תוצאות השתלות שיער ניתן לראות בהתחלה רק לאחר כחצי שנה לאחר ההשתלה, כי אז רק מתחיל לצמוח מחדש השיער אשר הושתל בראש.

יש לציין כי הצמיחה של השיער ממשיכה עד שנה שנה וחצי לאחר ההליך הכירורגי.

כלומר, תוצאות סופיות של השתלות שיער לפני ואחרי ניתן יהיה לראות רק לאחר כשנה וחצי מהניתוח. לכן, צריך להיעזר בסבלנות ולהמשיך להשתמש בתכשירים הטיפוליים המומלצים על ידי הרופא אשר ביצע את ניתוח השתלות שיער לפני ואחרי.

ד״ר סרקן אייגין

מרפאתו המקצועית של ד”ר סרקן אייגין מציעה מגוון רחב של טיפולי השתלות שיער אפקטיביות ביותר עם תוצאות השתלת שיער מרשימות. מרפאתו של ד”ר סרקן אייגין ממוקמת בטורקיה והוא רופא מקצועי אשר חבר באגודה הבינלאומית לדרמטולוגיה. את תואר הדוקטור שלו היא קיבל מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת איסטנבול צ’אפה.

ד”ר סרקן אייגן מבצע ניתוחי השתלות שיער למעלה מעשרים ושש שנים. ד”ר סרקן אייגין שם לו לדגש מאז ומתמיד להתאים את הטיפול המתאים ביותר בהתאם לצרכים ולרצונות המטופלים.

כל זאת כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר של השתלת שיער.

ד”ר סרקן אייגן דואג ללכת להשתלמויות רפואיות ולהתעדכן בחידושים ובטכנולוגיות חדשות של השתלת שיער. עוד על ד״ר סרקן.

Facebook
Twitter