מה הקשר בין שתיית מים לשיער בריא?

מים הם מקור החיים, ללא ספק. מלבד זאת, הם גם חיוניים לזרימת דם וחילוף חומרים ועוזרים לצמיחת השיער שלנו. מי מאיתנו לא היה מעוניין להתפאר בשיער יפה ובריא? מחקרים רבים נעשו בנושא ומוכיחים את חשיבות המים לעור הפנים ולשיער שלנו. במחקרים ניכר ההבדל אצל המשתתפים בין מי שלא שותה מספיק לבין מי ששותה כמומלץ. במאמר זה נפרט את הקשר והחשיבות בין שתיית מים לבין שיער בריא ומלא חיים.

 

מה הקשר בין מים לשיער?
מים הם חלק בלתי נפרד מאיתנו. הסגולות שלו באות לידי ביטוי בכל אספקט בגופנו, גם בשיער. כשאנחנו שותים מים, הגוף בונה חלבון קרטין שמסייע לצמיחת שיער בריא ומונע נשירת שיער. הדבר מתאפשר באמצעות הפפילה – פקעית כלי דם שמזינה את שורש השערה, וכך היא יוצרת חוזק בין השערה למערכות הגוף. בנוסף, המים מהווים רבע ממשקלה של השערה. כלומר, ככל שתשתו יותר מים, כך עור הקרקפת יתחזק.

 

מה יכול לקרות אם לא נשתה מספיק מים?
 
חוסר בשתיית מים יכול להשפיע על מערכות הגוף ולהוביל להתייבשות, בין היתר בשיער על ראשינו ובעור הקרקפת. שורש השיער והעור תחתיו מוכרחים לקבל אספקת דם רציפה ותקינה, כאשר יחד עם המים מגיעים גם החמצן והזנה בריאה עבורנו. השיער לעיתים הוא תמונת מצב לכלל הגוף, הוא הראשון להיפגם במידה והגוף נמצא בקשיים או חוסרים. לכן נשירת שיער, צמיחה איטית ומשובשת ושיער ללא ברק – יכולים לנבוע מחוסר שתיית מים. היעדר לחות בשיער מוביל לשיער יבש ושברירי, היעדר לחות בשורשים משבש את קצב צמיחת השיער, מפריע למחזור חיי השיערה וגורם לנשירה.

 

השוני בין טיפת מים אחת לשנייה
 
אם כך, המסקנה שמים עוזרים לסיוע וחיזוק השיער התקבלה, וכעת אנחנו שואלים את עצמנו – איזה סוג מים מומלץ לשתות? מים לא מסוננים מהברז או מים מסוננים בבקבוק? אם אתם לא משתמשים במסנן, גופכם יהיה המסנן בעצמו. כשאנו שותים מי ברז, הגוף שלנו מסנן את כל הלכלוך והפסולות השונות, אורגניות או לא, שמגיעות למים. בהתאם לאיכות המים, הגוף שלנו יצבור אט אט כימיקלים כמו פלואוריד, כלור ואלומיניום. נתרן פלואורידי עלול לגרום ליובש, לדלקת בקרקפת, ולהאיץ תהליך נשירת שיער. חומרים אלה יכולים להעלם באמצעות מסנן מים
 

 

מים מסוננים כדרך טבע
 
לשמחתנו יש דרך קלה לקבל מי שתייה נהדרים, זאת באמצעות שימוש במכשיר לסינון מים. מסנני מים המותקנים על הברז במטבח מעבירים את המים דרך מסנן פחם המסיר מהמים חלקיקים צפים וחיידקים. לאחר ביצוע פעולה זאת, המים עוברים אלקטרוליזה, פעולה שמפרקת אותם על ידי העברת זרם חשמלי. כל זה מאפשר להיפטר מכימיקליים כמו כלור, פלואוריד ועוד. כמו כן, שתיית מים מסוננים מגבירה את רמת הבסיסיות של המים, דבר שהופך אותם לבריאים יותר עבורנו.

 

מסנני מים מועילים לשתיית מים ויתרה מכך – לשיער ולגופנו. שתו הרבה מים ודאגו להיות במיטבכם.

תמונות של לפני-אחרי

תוכל לראות כעת תמונות של 'לפני-אחרי' מיד לאחר שתמלא את הפרטים בטופס המצורף. תוכל לקבל הודעה אוטומטית אל הטלפון הנייד או לאימייל.