השתלת גבות

Sapphire FUE Technique

השתלת גבות

 

דלילות שיער בגבות מתחרשת בדרך כלל כתוצאה ממריטה מתמדת של הגבות, מחלת עור כמו התקרחות גנטית (אלופציה) מקומית, איפור קבוע, כימותרפיה וכדומה.
כאשר אדם חווה אובדן לצמיתות של זקיקי הגבות, הוא / היא יכולים לבחור להשתלת גבות.

השתלת גבות היא תהליך של השתלת זקיקי שיער, אותם ניתן לחלץ מכל אזורי התרומה הזמינים, בעיקר מהאזור בחלק האחורי של הראש ולהשתילם באזור הפנים בו התרחש אובדן שיער הגבות.

שיטת DHI להשתלת גבות

מבין הליכי שיקום השיער, היישום הקפדני והתובעני ביותר הוא השתלת שיער גבות.
לשם כך, הזווית והכיוון של הזקיקים המושתלים צריכים להיות טבעיים ויש לתכנן בזהירות את קו הגבות.
במרפאת ד’’ר סרקן אייגין, השתלת גבות מתבצעת בשיטת השתלת DHI.

שלבי הליך השתלת גבות

ניתן להניח כי בהשתלת גבות נמצאים בראש ובראשונה חששות אסתטיים לגבי ההליך. לכן, זה דורש פיתוח של תוכנית השתלה בהתאמה אישית על בסיס הצרכים הייחודיים של המטופל.

שלבי הליך השתלת גבות

ארבעת השלבים הבסיסיים להשתלת גבות

1. ייעוץ ותכנון

2. הוצאת זקיקי שיער מהאזור התורם

3. השתלת הזקיקים בעזרת עט השתלים צ'וי DHI

4. חבישה לאחר ההשתלה

​​​​​​

1. ייעוץ ותכנון: האזור הרצוי להשתלה ועיצוב הגבות ייקבע לאחר בחינה ופגישת אבחון פיזית. במהלך שלב זה, הרופא יפתח את תכנית ההשתלה כאשר הוא לוקח בחשבון את נראות תווי הפנים של המטופל  וצרכיו האישיים.

שלבי ההשתלה

2. הוצאת זקיקי שיער: בשיטה ללא גילוח, אשר באופן כללי מתאימה למטופלים עם שיער ארוך, זוהי טכניקה אשר מתאימה גם להשתלת גבות. הכמות הקטנה של הזקיקים הדרושים, תאפשר לתהליך ההשתלה להתבצע בקלות. הוצאת זקיקי שיער עם יישום השיטה ללא גילוח מצריכה אזור תרומה קטן בלבד מהאזור האחורי של הראש שבו יתבצע גילוח של השיער. האזור המגולח שממנו יילקחו זקיקי השיער לא יהיה בולט לעין מכיוון שהוא יכוסה על ידי שיער קיים. כאשר יבצעו את חילוץ זקיקי השיער רק שערות בודדות יושתלו. מכיוון שרק שערות בודדות יכולות להקנות מראה אסתטי לגבות.

3. לפני שלב חליצת זקיקי השיער, תתבצע הרדמה מקומית על האזור התורם. בהשתלת גבות המבוצעת בשיטת DHI, גם האזור המושתל יורדם עם הרדמה מקומית. על ידי שימוש בעט DHI זקיקי השיער המושתלים יילקחו בחשבון עם כיוון צמיחת השיער והזווית המדוייקת. תהליך זה הוא משמעותי על מנת להגיע לתוצאה אסטתית.

לאחר ההשתלה

4. יום לאחר ההשתלה, תתבצע חבישה מקומית כדי לוודא כי זקיקי השיער שהושתלו נתפסו היטב אל רקמת העור וגם על מנת להבטיח כי לא יקרה שום סיבוך רפואי.

מכיוון שהשתלת גבות מצריכה רק כמות ממוצעת של 200-300 זקיקים, ההליך אורך בין 2-3 שעות.

מטופלים המתאימים להשתלת גבות

ניתן לבצע השתלת גבות לאנשים הסובלים מנשירת שיער חלקית או מלאה בגבותיהם.

התוצאות הנראות לאחר השתלת גבות

התוצאות הנראות לאחר השתלת גבות

(התמונה האמצעית צולמה מיד לאחר ההשתלה, קיימת נפיחות בעפעף ולכן מבנה העין נראה שונה)

תהליך הצמיחה של הגבות החדשות שהושתלו זהה להליך רגיל של השתלת שיער. בתוך 15 יום לאחר ההליך, המטופל עלול לחוות מצב זמני הנקרא ‘אובדן הלם’.
בשלושת החודשים הקרובים המטופל יבחין בצמיחת שיער גלויה. ניתן לצפות בתוצאות במהלך 8-12 החודשים הקרובים שלאחר ההליך.

תמונות של לפני-אחרי

תוכל לראות כעת תמונות של 'לפני-אחרי' מיד לאחר שתמלא את הפרטים בטופס המצורף. תוכל לקבל הודעה אוטומטית אל הטלפון הנייד או לאימייל.